Navštivte krásná místa v našem okolí


fotografie lokality

Romantická procházka

Lednice zámek

10 km

Skvost zapsaný do knihy světového bohatství UNESCO, v roce 1996, který ročně navštíví téměř půl milionu turistů z celého světa. Novogotická stavba, nádherné interiéry, pěstěná zahrada a divoký park s minaretem a třístovkou rostlinných druhů.

fotografie lokality

Valtice Reistna

19 km

Dojemný příběh o vyhlídce, kterou postavil kníže Jan I. z Lichtenštějna pro své zesnulé bratry a otce jakoby napsal čas. Nenechte si ujít atmosféru, z této stavby a zažijte to, co zažívali naši předkové po staletí. Naskytne se Vám pohled na městečko Valtice s průhledy na salety, zvlněnou krajinu dolnorakouska. Pokud budete mít štěstí a bude jasno, dohlédnete až na slovenská pohoří.

fotografie lokality

Valtice Zámek

18 km

Zámek s úžasnou zahradou a dalekými průhledy, rokokovým divadlem, bylinkovou zahradou a vinným sklepem. V útrobách zámku najdete i Salon vín a 100 nejlepších vín Čech a Moravy.

fotografie lokality

Setkání s bílou paní

Mikulov zámek

10 km

Vápencový skalní útes nesoucí dietrichsteinské sídlo zvané zámek Mikulov. V útrobách zámeckého sídla kromě výstavních zachovalých sálů a komnat objevíte Regionální muzeum s množstvím zajímavých expozic. Nenechte si ujít energii zámecké zahrady. Pokud budete mít štěstí, potkáte v podvečer i bílou paní. Tento příběh se na zámku traduje od 15. století, kdy tehdejší majitelé pomohli králi Václavu IV. uprchnout z vídeňského vězení.

fotografie lokality

Rozhledna Dalibor Zaječí

5,5 km

Strmé schody na rozhlednu Dalibor vám umožní vidět Milovickou pahorkatinu s úrodnými vápencovými šíjemi pokrytými vinohrady. Stavbu, která je vysoká 11 metrů, postavili z vlastních prostředků místní podnikatelé.

fotografie lokality

Pavlov

5 km

Vinařská obec s historií sahající až do období lovců mamutů. Zřícenina hradu Děvičky s nádhernými výhledy do krajiny s dominantou hladiny uměle vytvořených Novomlýnských nádrží. Výlet po vápencových stezkách na Děvičky je pro návštěvníky kraje téměř povinností.

fotografie lokality

CHKO Pálava

5 km

Skalní biotop s velkým množstvím vzácných rostlinných a živočišných druhů. Atmosféru výstupů a vyhlídek do krajiny s úrodnými políčky, sady a vinicemi střídají zástávky na Liščím vrchu, Svatém kopečku či Turoldu.

fotografie lokality

Novomlýnské nádrže

2 km

Tři umělé vytvořené nádrže, vznikaly postupně v 70. letech, jsou dnes rájem nejen rybářů a vyznavačů brázdění hladiny nejen na palubě, ale i na prkně s plachtou či „kajtem“.

fotografie lokality

Velké Bílovice

17 km

Vinařské městečko, které vzniklo za Velkými Bílovicemi směrem na Čejkovice, nabízí ochutnat vína více jak padesáti vinařů velkopavlovické podoblasti na miniaturním území. V nabídce vinařství jsou vína bílá, doménou jsou však vína červená díky kvalitní půdě a zvyšujícím se teplotě a počtu slunečních dnů. Ochutnáte zde odrůdy, které se zde pěstují již několik generací. Frankovka, Svatovavřinecké a Rulandské modré přesvědčí při degustacích vaše chuťové pohárky o tom, že i u nás na Moravě lze vypěstovat hrozny na plná vína s charakteristickou tříslovinou.

fotografie lokality

Velké Pavlovice

16 km

Městečko pověstné sídlem šlechtitelské stanice, ve které byla vypěstovaná odrůda André. Město je slavné nejen díky vínu, ale i díky meruňkám a lidovým zvykům. Krajinu velkopavlovicka si můžete prohlédnout s rozhledny zvané Slunečná, nebo si projít naučnou stezku s deseti zastaveními, kde se dozvíte o historii, kultuře, tradicím a folklóru.

Tvorba webu: h-optimal | CMS | 2024 © Všechna práva vyhrazena

www.apartmanymilovice.cz